شاید شما هم در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی این تبلیغات را دیده باشید که نوشته‌اند، شما می‌توانید در عرض چند ساعت پنج میلیون تومان پول به جیب بزنید، اما باید مراقب بود که فریب این کانال ها را نخورد. شاید شما هم در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی این تبلیغات را دیده باشید که نوشته‌اند، شما […]

شاید شما هم در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی این تبلیغات را دیده باشید که نوشته‌اند، شما می‌توانید در عرض چند ساعت پنج میلیون تومان پول به جیب بزنید، اما باید مراقب بود که فریب این کانال ها را نخورد.

شاید شما هم در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی این تبلیغات را دیده باشید که نوشته‌اند، شما می‌توانید در عرض چند ساعت پنج میلیون تومان پول به جیب بزنید، یا مثلاً شما می‌توانید با این ترفند روزی دو تا سه میلیون تومان درآمد اینترنتی داشته باشید،  اما باید مراقب بود که فریب این کانال ها را نخورد.

یکی از روش‌ها و ترفندهایشان این است که گردانندگان همین کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی به شما می‌گویند که اگر صد نفر از لیست مخاطبانتان را به این کانال و گروه‌ها که برایتان لینک آن را فرستادیم دعوت کنید؛ همان موقع دو میلیون تومان به حسابتان واریز می‌شود. برای مثال شما صد نفر در هر کدام از گروه‌ها که به شما معرفی شده است دعوت می‌کنید.

در هر گروه رباتی است که تعداد اعضای اضافه شده توسط شما را نشان می‌دهد؛ بعد ادمین یا مدیر گروه هم مدام در گروه یا کانال اعلام می‌کند که آن‌هایی که صد نفر یا بیشتر عضو کرده‌اند سریع بیایند پولشان را بگیرند.

نحوه درخواست وجه هم به این شکل است که پیامتان را در چهار سطر می‌فرستید؛ اگر بیشتر از چهار سطر شود از گروه مسدود می‌شوید.

سطر اول: تعداد افراد دعوت شده

سطر دوم: شماره کارت

سطر سوم: نام و نام خانوادگی کامل

سطر چهارم: نام بانک صادرکننده کارت

بعد شما که اطلاعات خودتان را مطابق درخواست ادمین، برایشان می‌فرستید. سریع یک اسکرین‌شات از مبلغ واریزی به حساب شما در چت تلگرام برایتان ارسال می‌کند.

حالا به‌ظاهر به حساب شما مبلغی مثلاً دو میلیون تومان واریز شده است، اما هیچ پولی در کار نیست و آن رسید هم جعلی است و با اپلیکیشنی به نام رسیدساز ساخته شده است تا شما باور کنید. موجودی حسابتان را چک می‌کنید و می‌بینید هیچ پولی در کار نیست.

در حقیقت شما و افرادی مشابه شما قربانی این شدید که به‌صورت مجانی برای چند گروه تعداد زیادی عضو اضافه کرده‌اید؛ به‌نوعی باعث آزار و اذیت شدن مخاطبین خودتان هم شدید که آن‌ها را به گروه‌های مختلف و بی‌ربط دعوت کرده‌اید و اگر پیام اعتراض‌آمیزی هم به مدیر بفرستید که چرا پولی واریز نشده است، مدیر هم در جواب شما می‌گوید اختلالاتی در بانک است که به‌زودی پول به حساب شما واریز می‌شود اصلاً نگران نباشید، یا اینکه بلاک یا مسدودتان می‌کنند.

توصیه می‌شود که در این گروه‌ها عضو نشوید و هیچ‌کسی را هم عضو نکنید.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس