جمعی از طراحان محصول دیجیتال ایمن برای کودکان و نوجوانان، نرم‌افزاری برای مدیریت تبلت طراحی کردند که به صورت توکار در سیستم عامل اندروید روی دستگاه‌ قرار می‌گیرد. محمدجعفر علائی طراح محصول دیجیتال ایمن برای کودکان و نوجوانان گفت: در کشور ما همواره تکنولوژی‌ها قبل از شکل‌گرفتن فرهنگ کاربرد، سیاست‌ها و ممیزی‌های لازم حاکم بر آنها […]

جمعی از طراحان محصول دیجیتال ایمن برای کودکان و نوجوانان، نرم‌افزاری برای مدیریت تبلت طراحی کردند که به صورت توکار در سیستم عامل اندروید روی دستگاه‌ قرار می‌گیرد.

محمدجعفر علائی طراح محصول دیجیتال ایمن برای کودکان و نوجوانان گفت: در کشور ما همواره تکنولوژی‌ها قبل از شکل‌گرفتن فرهنگ کاربرد، سیاست‌ها و ممیزی‌های لازم حاکم بر آنها همه‌گیر می‌شوند. در مورد فناوری تبلت و دنیای مجازی نیز والدین، مربیان، مسئولان و در راس همه آنها مقام معظم رهبری همواره دغدغه‌ فضای مجازی به ویژه برای نسل جوان و نوجوان کشور را داشته‌اند.

وی ادامه داد: ما با انجام تحقیقات میدانی و بررسی بازار، خلاء محصولی را احساس کردیم که با آن والدین بتوانند مدیریت سالم و موثری را بر فعالیت فرزندانشان در اینترنت و فضای مجازی داشته باشند و بر آن شدیم تا راهکاری برای آن ارائه دهیم تا هم کودکان و نوجوانان ما که اتفاقا بسیار هم علاقه‌مند به تکنولوژی هستند از این فرصت محروم نمانند و هم والدین بتوانند با فراغ بال و با آسودگی خاطر اجازه‌ی استفاده از ابزارهای فن‌آورانه نظیر تبلت را به فرزندان خود بدهند.

وی اضافه کرد: ما با جمعی از متخصصان در شرکتی دانش بنیان یک نرم‌افزار مدیریت تبلت را به صورت توکار درون سیستم عامل اندروید توسعه داده‌ایم به نام نارتب که در کارخانه و به هنگام تولید تبلت‌ها بر روی این دستگاه‌ها قرار می‌گیرند که امکان پاک کردن آن توسط کودک نیز وجود ندارد و بر روی این پلتفرم، والدین می‌توانند محدویت‌ها و نظارت‌های خود را به‌طور غیرمستقیم اعمال کنند.

علائی افزود: اکنون در تلاش هستیم تا طی قراردادهایی که با تامین‌کنندگان محتوا در زمینه‌های گوناگون می‌بندیم این محصول را به سمتی ببریم تا در راستای فرهنگ‌ ایرانی و تقویت دانش و محتوای مورد علاقه کودکان و نوجوانان غنی‌تر شود. در واقع کوشیدیم با این اقدام یعنی تولید و تامین محتوای مناسب گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال، به جای رویکرد سلبی از یک روش ایجابی برای فراهم نمودن اوقات خوشی برای فرزندان کشورمان بهره ببریم تا آینده‌سازان کشورمان بتوانند در فضایی سالم از فناوری‌های روز بهره کافی ببرند.
والدین هم می توانند مدت زمان استفاده از تبلت، زمان و میزان استفاده از یک اپلیکیشن، بازی، رسانه‌های اجتماعی، اینترنت و همچنین فهرست تماس‌های تلفنی فرزندان‌شان را مدیریت کنند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس