رئیس جمهور نیجریه اعلام کرد در صورتی رفع فیلترینگ توئیتر رخ می‌دهد که این شبکه اجتماعی دفتری محلی در این کشور تاسیس کرده و مالیات بپردازد.

محمدو بوهاری رئیس جمهور نیجریه روز گذشته اعلام کرد ممنوعیت فعلی درنظر گرفته شده برای فعالیت توئیتر قابل رفع است. اما این شبکه اجتماعی باید شرایط خاصی را رعایت کند.

وی که در جریان یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت شصت و یکمین سالگرد استقلال این کشور سخن می گفت افزود: توئیتر برای انتشار اخبار و اطلاعات غلط مورد استفاده قرار گرفته و برخی اشخاص بد از این پلتفرم برای سازماندهی، هماهنگی و اجرای فعالیت های مجرمانه، انتشار اخبار دروغین و دامن زدن به احساسات قومی و مذهبی سوءاستفاده می کنند.

علت تعلیق فعالیت های توئیتر در نیجریه همین موارد اعلام شده و به گفته رئیس جمهور نیجریه توئیتر باید هفت اقدام برای فعالیت مجدد در نیجریه انجام دهد که از جمله آنها می توان به تاسیس یک دفتر محلی، پرداخت مالیات و همکاری با دولت نیجریه برای وضع قوانینی در مورد توئیت های مضر اشاره کرد.

به گفته وی ، کمیته ای که وی در کنار یک تیم فنی در نیجریه تاسیس کرده ، توییتر را برای بحث در مورد این موضوعات دعوت کرده است: امنیت ملی و انسجام ثبت نام ، حضور فیزیکی و تاسیس دفتر نمایندگی ، پرداخت مالیات عادلانه ، حل اختلافات و نظم بخشیدن به محتوای محلی. در صورت موافقت توییتر با رعایت این الزامات، ممنوعیت فعالیت آن از سوی دولت لغو می شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس