یک کارشناس برجسته روسی در حوزه فناوری اطلاعات طی اظهاراتی تأکید کرد که اختلالات اخیر در اینستاگرام، واتس اپ و فیس بوک، ضرورت دور شدن از انحصار در شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد.

النا وُلتوفسکایا، کارشناس برجسته روسی و رئیس کمیته فناوری اطلاعات اوپورا Opora، طی اظهاراتی تأکید کرد که اختلالات اخیر در اینستاگرام، واتس اپ و فیس بوک نشان دهنده ضرورت دور شدن از انحصار در شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی در حوزه فناوری اطلاعات است.

وی گفت” یک چیز را می‌توان با اطمینان گفت؛ جایی برای انحصار در شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی در حوزه فناوری اطلاعات وجود ندارد. خوب است که جایگزین‌هایی مانند تلگرام و توییتر وجود داشته باشند تا ارتباطات قطع نشود.

وُلتوفسکایا در ادامه گفت: من مطمئن هستم که عملکرد کامل فیس بوک و اینستاگرام خیلی سریع به حالت قبل باز می‌گردد به هر حال، ما در مورد میلیاردها دلار و وفاداری چند میلیون مخاطب صحبت می‌کنیم. اما این یک هشدار است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

این کارشناس افزود: رقابت و تنوع در زمینه ارتباطات اجتماعی ضروری است. اگر تجارت شما با دیجیتال ارتباط دارد، همیشه خوب است که دو کانال اینترنتی، چندین سرور در پلتفرم‌های مختلف داشته باشید، به طوری که در صورت خرابی یکی از آن‌ها می‌توانید با دیگری کار کنید.

روز دوشنبه، کاربران سراسر جهان از اختلال گسترده در فعالیت فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ خبر دادند.

فیس بوک که مالک این شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان واتس اپ است، اختلالات به وجود آمده را تأیید کرد و اطمینان داد که در حال رفع مشکلات هستند. قطع این شبکه‌ها که جهانی بود حدود ۵ الی ۶ ساعت به طول انجامید.

گزارش‌ها حاکی است که اختلالات پدید آمده در این شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی، منجر به ضرر ۷ میلیارد دلاری مارک زاکربرگ، مالک این شرکت در عرض چند ساعت شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم