رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه دشمن از فضای مجازی به‌عنوان ابزاری در داخل خانه‌ها و دست بچه‌ها به عنوان اسباب‌بازی استفاده و فرهنگ دینی کشور را نشانه گرفته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل ازپایگاه خبری پلیس، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار فرمانده انتظامی استان قم، با بیان اینکه […]

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه دشمن از فضای مجازی به‌عنوان ابزاری در داخل خانه‌ها و دست بچه‌ها به عنوان اسباب‌بازی استفاده و فرهنگ دینی کشور را نشانه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل ازپایگاه خبری پلیس، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار فرمانده انتظامی استان قم، با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی که خداوند متعال به ما عطا فرموده نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: ایران اسلامی به برکت رهبری‌های امام رضوان‌الله تعالی علیه و جانشین شایسته ایشان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) روزبه‌روز در حال شکفتگی و بالندگی است.

وی با اشاره به اینکه امنیت مادر همه نعمت‌ها و تأمین آن بر عهده نیروی انتظامی است، تصریح کرد: اگر امنیت نباشد هیچ کاری به سامان نمی‌رسد، اهمیت و عظمت این نعمت را همه کم و بیش می‌دانند اما دست‌اندرکاران به دلیل تجربه بیشتر، به اهمیت آن بیش از دیگران واقف‌ هستند

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: گاهی رخنه دشمن فیزیکی و انسانی است مانند کاری که تروریست‌ها می‌کنند و گاهی با تروریسم فکری از طریق جنگ نرم و روش‌های فرهنگی و با ابزار سایت‌ها در پی تحقق اهداف خود بوده و با تبلیغات علیه دستگاه‌ها، مسئولان و قوای سه‌گانه به دنبال اختلاف و بدبینی مردم نسبت به نظام هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: افراد کم‌تجربه زود فریب دشمنان را می‌خورند اما کسانی که از عقل و درایت کافی و همچنین بصیرت اجتماعی و تقوای دینی برخوردار هستند با صبر و شکیبایی و مشورت راه صحیح را انتخاب می‌کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به حساسیت شهر مقدس قم در عرصه‌های دینی، سیاسی و بین‌المللی، افزود: دشمن همواره تلاش می‌کند تا نقشه‌های خود را در این شهر عمیق‌تر و سنجیده‌تر پیاده کرده و موفقیت‌هایی به‌دست آورد.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دشمن غافل نیست و از طریق فضای مجازی در پی تخریب فرهنگ کشور است، تصریح کرد: متأسفانه دشمن از فضای مجازی به عنوان ابزاری در داخل خانه‌ها و دست بچه‌ها به عنوان اسباب‌بازی استفاده و فرهنگ دینی کشور را نشانه گرفته است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه راه خطرناک پیش روی ما گسست خانواده‌هاست که فضای مجازی عامل آن محسوب می‌شود، گفت: بچه‌ها باید از پدر و مادر تربیت یاد گرفته و عواطف‌شان رشد کند اما با ورود فضای مجازی به خانواده‌ها متأسفانه این مهم رو به خاموشی است گویا افرادی بیگانه در زیر یک سقف زندگی می‌کنند و فرزندان خودمحور، خود فکر، خودخواه و بدون احساس مسئولیت و طلبکار تربیت‌شده که نتیجه این فرهنگ است.

آیت‌الله مصباح یزدی با طرح اینکه عامل فرهنگی را چگونه بایستی ساخت، گسترش و استفاده کرد، افزود: پیشگیری و درمان در حوزه فرهنگی تنها کار نیروی انتظامی نیست، کار معالجه حتماً با نهادهای فرهنگی است، وظیفه نیروی انتظامی نیست در این رابطه درخواست کند بلکه همه بایستی مشارکت کنند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: باید با دلسوزی مسئولان طرح جامعی برای مبارزه با فساد تهیه و ستاد مشترکی باشد که نظارت داشته تا سطح فرهنگ دینی ارتقاء، تقویت و تعمیم یابد.

سردار “عبدالرضا آقاخانی” فرمانده انتظامی استان قم نیز در سخنانی، بر بصیرت افزایی کارکنان و ارتقاء تعاملات با دستگاه‌های امنیتی و قضائی در رابطه با کاهش جرائم و همچنین لزوم برخورد جدی پلیس نسبت به هرگونه ناهنجاری اجتماعی تأکید کرد.

وی گفت: برطرف کردن دغدغه‌های مردم قم در حوزه مأموریتی نیروی انتظامی، جزء اولویت‌های این نیرو محسوب می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه با بیان اینکه رهنمودهای مراجع معظم تقلید و علمای دین چراغ راه پلیس است، ابراز امیدواری کرد: با همکاری، همدلی و مساعدت همه مسئولان ذیربط در خنثی‌سازی تهدیدات دشمن در حوزه جنگ نرم به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی موفق باشیم.

  • منبع خبر : تسنیم