مخترع وب پیمانی برای ایجاد انقلابی در قانونگذاری اینترنت رونمایی کرده که هدف آن جلوگیری از سواستفاده، جهت گیری سیاسی و انتشار اخبار جعلی در این این فضا است.  سر تیم برنرز لی پیمان Magna Carta برای وب رونمایی کرده است. او همچنین به شرکت های فناوری بزرگ هشدار داد که باید روش های عملکرد خود […]

مخترع وب پیمانی برای ایجاد انقلابی در قانونگذاری اینترنت رونمایی کرده که هدف آن جلوگیری از سواستفاده، جهت گیری سیاسی و انتشار اخبار جعلی در این این فضا است.

 سر تیم برنرز لی پیمان Magna Carta برای وب رونمایی کرده است. او همچنین به شرکت های فناوری بزرگ هشدار داد که باید روش های عملکرد خود را تغییر دهند تا بتوانند جهان را از شر نیروهای خطرناکی حفظ کنند که خود ایجاد کرده اند.

برنرزلی در سال ۱۹۸۹ میلادی WWW را خلق کرد. او اکنون خواهان انقلابی در شیوه قانونگذاری اینترنت است تا از سواستفاده، جهت گیری سیاسی و انتشار اخبار جعلی جلوگیری شود.

او در اجلاس وب که در لیسبون برگزار شد، از پیمانی جدید برای وب رونمایی کرد که شرکت های اینترنتی را مجبور می کند قوانینی مانند حفاظت از حریم شخصی و شفافیت درباره الگوریتم هایشان را اجرا کنند. جزییات این پیمان سال آینده مورد بررسی قرار می گیرد.

فیس بوک و گوگل از این قرارداد پشتیبانی کرده اند. این درحالی است که به گفته برنرزلی هر دو شرکت ها تحت تهدید قرار دارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر