ایتالیا شرکت‌های فناوری آمریکایی آمازون و اپل را به اتهام همکاری ضدرقابتی در فروش در پلت فرم ایتالیایی آمازون به پرداخت ۲۳۰ میلیون دلار جریمه کرد.

 ایتالیا شرکت های فناوری آمریکایی آمازون و اپل را به اتهام همکاری ضدرقابتی در فروش در پلت فرم ایتالیایی آمازون به پرداخت ۲۳۰ میلیون دلار جریمه کرد.

این دو شرکت به دلیل توافقی که در سال ۲۰۱۸ منعقد کردند، متحمل این جریمه شدند، توافقی که ظاهراً تنها برخی نمایندگان منتخب را قادر به فروش محصولات اپل و لوازم جانبی الکترونیکی بیتس Beats در سایت آمازون ایتالیا Amazon.it می کرد.

سازمان ضد انحصار ایتالیا در حکمی اعلام کرد که این شرکت‌ها برخلاف قوانین اتحادیه اروپا عمل کرده اند و اقدام آنها بر رقابت در قیمت‌ها تأثیر گذاشته است.

به اپل و آمازون دستور داده شد که قرارداد خود و محدودیت‌های اعمال شده را لغو کنند و به تمام خرده‌فروشان محصولات اپل و بیتز دسترسی بدون تبعیض در سایت Amazon.it بدهند.

بر اساس این گزارش، آمازون ۷۷٫۴ میلیون دلار و اپل ۱۵۱٫۵ میلیون دلار جریمه شدند.

هر دو شرکت آمریکایی نیز اعلام کردند که به این تصمیم اعتراض خواهند کرد. در بیانیه‌ای که رویترز به آن اشاره کرد، آمازون این جریمه را «نامتناسب و غیرمنطقی» خواند و این ادعا را رد کرد که این شرکت با حذف فروشندگان از فروشگاه خود سود می‌برد، چرا که مدل کسب‌وکارش بر موفقیت آن‌ها متکی است.

اپل در بیانیه‌ای جداگانه این اتهامات را رد کرد و تاکید کرد که این شرکت شرکای فروشنده را با دقت انتخاب می‌کند تا مطمئن شود فقط محصولات اصلی اپل فروخته می‌شوند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم