سازمان نظارتی ضد انحصار ایتالیا، غول های فناوری آمریکا یعنی شرکت‌های گوگل و اپل را به دلیل "اقدامات تهاجمی" مرتبط با استفاده تجاری از داده های کاربران، هر کدام را به پرداخت ۱۰ میلیون یورو (۱۱.۲۳ میلیون دلار) جریمه کرد.

سازمان نظارتی ضد انحصار ایتالیا، غول های فناوری آمریکا یعنی شرکت‌های گوگل و اپل را به دلیل “اقدامات تهاجمی” مرتبط با استفاده تجاری از داده های کاربران، هر کدام را به پرداخت ۱۰ میلیون یورو (۱۱٫۲۳ میلیون دلار) جریمه کرد.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد که این دو شرکت فناوری آمریکایی “اطلاعات واضح و فوری” در مورد نحوه جمع آوری و استفاده از داده های افرادی که به خدمات آنها دسترسی دارند را ارائه نکرده اند.

سازمان نظارتی ضد انحصار ایتالیا اضافه کرد زمانی که کاربران حساب کاربری خود را در گوگل راه اندازی می کنند، سیستم به گونه ای طراحی شده است که شرایط و ضوابط استفاده از داده ها برای پذیرفته شدن تنظیم شده است. در مورد اپل، کاربران حق انتخابی در این مورد ندارند.

بر اساس این گزارش، جریمه اعلام شده حداکثر مبلغی است که این سازمان نظارتی می تواند در این موارد اعمال کند.

پیش از این، ایتالیا شرکت های آمازون و اپل را به اتهام همکاری ضدرقابتی در فروش در پلت فرم ایتالیایی آمازون به پرداخت ۲۳۰ میلیون دلار جریمه کرده بود.

این دو شرکت به دلیل توافقی که در سال ۲۰۱۸ منعقد کردند، متحمل این جریمه شدند، توافقی که ظاهراً تنها برخی نمایندگان منتخب را قادر به فروش محصولات اپل و لوازم جانبی الکترونیکی بیتس Beats در سایت آمازون ایتالیا Amazon.it می کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم