گوگل قصد دارد محدودیت های بیشتری را بر روی مرورگر کروم اعمال کند تا نظر مثبت رگولاتوری انگلیس را که خواستار حفاظت از حریم شخصی کاربران است، حفظ کند.

گوگل متعهد شده تا محدودیت‌های بیشتری در استفاده از داده‌های مرورگر کروم خود اعمال کند تا به نگرانی‌های مطرح‌شده توسط رگولاتوری بریتانیا پاسخ مثبت دهد. گوگل متعهد شده برای مسدودکردن کوکی‌های ثالثی اقدام کند که تبلیغ‌کنندگان برای ردیابی علائق کاربران مرورگرها مورد استفاده قرار می دهند.

رگولاتوری انگلیس در حال بررسی برنامه های گوگل به منظور قطع پشتیبانی از برخی کوکی های مرورگر کروم است. این ابتکار عمل جعبه ایمنی حریم خصوصی نام گرفته، زیرا جلوی سوءاستفاده شرکت های تبلیغاتی از اطلاعات شخصی کاربران مرورگرهای اینترنتی را می گیرد.

گوگل می گوید کاربران آن هنگام وبگردی، خواستار حفاظت بیشتر از حریم شخصی خود و از جمله عدم ردیابی در زمان استفاده از سایت های اینترنتی هستند. در عین حال فعالان صنعت ۲۵۰ میلیارد دلاری تبلیغات دیجیتال می گویند مسدودشدن کوکی‌های کروم که محبوب‌ترین مرورگر جهان است، توانایی آن‌ها را برای جمع‌آوری اطلاعات برای شخصی‌سازی تبلیغات محدود کرده و هرچه بیشتر به پایگاه‌های اطلاعاتی کاربران گوگل وابسته می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس