یک مقام سابق سیاسی در دولت اوباما به فیس بوک هشدار داد این شرکت نباید اتاق جنگ خود را تعطیل کند، زیرا چنین اقدامی به معنای ارسال یک علامت نامطلوب برای روسیه، چین و ایران است. برت بروئن که مدیر امور مشارکت های جهانی کاخ سفید از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ بوده و یک گروه […]

یک مقام سابق سیاسی در دولت اوباما به فیس بوک هشدار داد این شرکت نباید اتاق جنگ خود را تعطیل کند، زیرا چنین اقدامی به معنای ارسال یک علامت نامطلوب برای روسیه، چین و ایران است.

برت بروئن که مدیر امور مشارکت های جهانی کاخ سفید از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ بوده و یک گروه کاری ویژه مقابله با دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۴ اوکراین را هدایت کرده، ادعا کرده که روس ها و برخی کشورهای دیگر به دنبال انتشار اطلاعات غلط در جامعه آمریکا از طریق شبکه های اجتماعی ایالات متحده هستند و فیس بوک باید با این وضعیت مقابله کند.

وی افزوده است: فیس بوک باید مراقب مسکو، چین و تهران باشد. زیرا این کشورها تلاش می کنند با دخالت های مورد به مورد خود به اهداف خود دست یابند.

اولین بار زمانی اخباری در مورد اتاق جنگ فیس بوک بر علیه برخی کشورهای خارجی منتشر شد که تصویری از این اتاق که پر از نمایشگرهای بزرگ و تلویزیون های گوناگون بود، در فضای مجازی منتشر شد. بعدها فیس بوک این اتاق بزرگ را مرکزی معرفی کرد که برخی کارکنانش با حضور در آن به پایش محتوای مختلف منتشر شده در فیس بوک می پردازند تا تلاش هایی که برای تاثیرگذاری بر رای دهندگان آمریکایی از طریق انتشار اطلاعات مختلف صورت می گیرد را شناسایی کنند.

در روزهای اخیر اخباری در مورد احتمال از هم پاشیدن این تشکیلات منتشر شده و مشخص نیست آیا فیس بوک در زمان برگزاری انتخابات آتی آمریکا هم چنین طرحی را اجرا خواهد کرد یا خیر. فیس بوک می گوید گروهی که در این اتاق جنگ مشغول به کار بوده اند، هنوز با هم کار می کنند ولی ضرورتا در یک اتاق به سر نمی برند.

بروئن معتقد است انتشار اخباری از این دست به معنای آن است که کرملین فرصت خواهد داشت اهداف خود را تعقیب کند و لذا فیس بوک باید تداوم فعالیت اتاق جنگ خود را جدی بگیرد و عملیات تهاجمی خود را بر علیه روسیه و دیگر کشورها تداوم ببخشد. وی تصریح کرده است: ما باید از ظرفیت ردگیری و دفاع برخوردار باشیم و در صورت لزوم در جنگ اطلاعاتی وضعیت تهاجمی به خود بگیریم. این تهدید مانند تهدیدات هسته ای و شیمیایی است.

اتاق جنگ فیس بوک در زمان فعال بودن با حضور  ۲۵ نفر فعالیت می کرد، اما نیروهای داوطلبی از سراسر جهان با این شرکت همکاری می کردند که تعداد آنها بالغ بر ۳۰ هزار نفر بوده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر