با تصویب لایحه جدید رمزگذاری دیتا در استرالیا، زین پس نهادهای دولتی می‌توانند به اطلاعات خصوصی کاربران در فضای مجازی دسترسی داشته باشند. پارلمان استرالیا با تصویب لایحه‌ای اجازه می‌دهد تا نهادهای امنیتی و قانونی به چت‌های کاربران در فضای مجازی ازجمله iMessage و WahtsApp دسترسی داشته و در صورت لزوم در هرزمانی که تشخیص […]

با تصویب لایحه جدید رمزگذاری دیتا در استرالیا، زین پس نهادهای دولتی می‌توانند به اطلاعات خصوصی کاربران در فضای مجازی دسترسی داشته باشند.

پارلمان استرالیا با تصویب لایحه‌ای اجازه می‌دهد تا نهادهای امنیتی و قانونی به چت‌های کاربران در فضای مجازی ازجمله iMessage و WahtsApp دسترسی داشته و در صورت لزوم در هرزمانی که تشخیص می‌دهند، ورود اطلاعاتی کنند. {لینک}

در همین حال کمپانی‌های آی‌تی ضمن اعتراض به چنین قانونی نسبت به «به خطر افتادن حریم خصوصی کاربران» هشدار دادند اما قانونگذارانِ موافق نیز در مقابل می‌گویند این دسترسی باعث می‌شود تا تروریست‌ها احساس راحتی نکرده و جرائم جنسی علیه کودکان کاهش یابد.

از سوی دیگر گروه‌های مدافع حقوق خصوصی می‌گویند این قانون ضمن نقض حریم خصوصی، تجارت الکترونیکی را نیز به خطر می‌اندازد.

ازآنجایی‌که پلتفرم‌های مختلفی توسط فیس‌بوک، اپل، گوگل، مایکروسافت، سامسونگ و … راه‌اندازی شده، در عمل اجرای این قانون ازلحاظ فنی نیز دچار مشکل خواهد شد و حکومت استرالیا باید با این کمپانی‌ها در بیفتد. گروه موسوم به DIGI نیز می‌گوید دیتا در استرالیا با این قانون به خطر می‌افتد و بحث امنیت اطلاعات زیر سؤال می‌رود.

  • منبع خبر : خبر آنلاین