مرجع تقلید شیعیان از بی‌توجهی مسئولان نسبت به وضعیت فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: حقیقت این است که آسیب‌های فضای مجازی راه اصلاح و بهبود دارد اما عزمی در بین مسئولان برای آن نیست. آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در آیین رونمایی از تولیدات مرکز فناوری و پایگاه اطلاع‌رسانی معظم‌له که در مدرسه […]

مرجع تقلید شیعیان از بی‌توجهی مسئولان نسبت به وضعیت فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: حقیقت این است که آسیب‌های فضای مجازی راه اصلاح و بهبود دارد اما عزمی در بین مسئولان برای آن نیست.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در آیین رونمایی از تولیدات مرکز فناوری و پایگاه اطلاع‌رسانی معظم‌له که در مدرسه امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات اعتقادی و اخلاقی از معضلات جامعه امروز است.

وی با اشاره به اهمیت آگاهی و درک درست از شرایط زمانه افزود: انسانی که نسبت به مسائل مختلف روزگار درک درستی داشته می‌تواند از بسیاری از مشکلات پیش روی خود گذر کند، در منطق اسلام عالم به زمانه‌بودن بااطلاع درست از شبهات، مشکلات و خطرات هم‌ردیف است.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: حجم مشکلات اخلاقی و اعتقادی موجود در سطح جامعه نسبت به دوران سابق بیشتر شده، ازآنجایی‌که دشمنان بیشترین ضربات را از نظام اسلامی خورده‌اند بیشترین فشار و توطئه‌ها را نیز برای ایران برنامه‌ریزی می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه تأکید کرد: برخورد منفعلانه با مشکلات و ابراز عجز و ناتوانی برای حل آن‌ها عمل شایسته نیست، در کنار برخورد منفعلانه برخی افراد عده‌ای نیز به سمت مشکلات تهاجم برده و با کمک به فرهنگ غنی ملی و ایمان به خداوند درصدد حل آن برمی‌آیند، خداوند نسبت به یاری مؤمنان به‌شرط استقامت در برابر مشکلات وعده نصرت داده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: دشمن چون ضربه سنگینی از انقلاب اسلامی خورده در پی انتقام و جبران است، مسئولان و ملت ایران با تلاش مضاعف می‌توانند مشکلات را حل کرده و از این مرحله حساس عبور کنند.

وی با تأکید بر جنگ اقتصادی تمام‌عیار دشمن ابراز کرد: دشمن از جنگ نظامی با ایران کاملاً ناامید شده و از همین رو به جنگ اقتصادی و فرهنگی روی آورده است، در وضعیت کنونی خارج‌نشینان خودفروخته که مزدور بیگانه شدند، منافقان و کارشکنان داخلی و فضای مجازی سه عنصر و بستر توطئه و حمله دشمن به اقتصاد و فرهنگ کشور هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه ابراز کرد: با محدود‌کردن فضای مجازی برخی از کسب‌وکارهای موجود در آن از بین می‌رود و هیچ فردی نیز راضی به این عمل نیست، سخن ما در این باب کاستن از آسیب‌ها و اصلاح زهرهای موجود در این بستر است.

وی از بی‌توجهی مسئولان نسبت به وضعیت فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: حقیقت این است که آسیب‌های فضای مجازی راه اصلاح و بهبود دارد اما عزمی در بین مسئولان برای آن نیست.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم