جک دورسی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر در طی سال گذشته حقوقی معادل تنها ۱٫۴۰ دلار از توییتر دریافت کرد اما می‌تواند انتظار افزایش شدید این رقم را در سال جاری داشته باشد. جک دورسی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر در طی سال گذشته حقوقی معادل تنها ۱٫۴۰ دلار از توییتر دریافت کرد اما می‌تواند […]

جک دورسی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر در طی سال گذشته حقوقی معادل تنها ۱٫۴۰ دلار از توییتر دریافت کرد اما می‌تواند انتظار افزایش شدید این رقم را در سال جاری داشته باشد.

جک دورسی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر در طی سال گذشته حقوقی معادل تنها ۱٫۴۰ دلار از توییتر دریافت کرد اما می‌تواند انتظار افزایش شدید این رقم را در سال جاری داشته باشد.

کمپانی توییتر به‌تازگی برای کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات‌متحده  افشا کرد که از زمان پیوستن جک دورسی به این کمپانی از سال ۲۰۱۵ میلادی اولین بار است که به حقوق رسمی پرداخت کرده است.

دورسی تمامی سهمیه‌ها و مزایا را در طی سال گذشته کاهش داد و این کار را به‌عنوان تعهد خود و اعتقاد به پتانسیل ایجاد ارزش درازمدت توییتر انجام داد. از زمانی که دورسی کنترل این کمپانی را به دست گرفت حقوقی برابر با یک سنت برای هر ۱۴۰ کاراکتر مجاز برای هر توییت، دریافت کرده است.

پایین آوردن هزینه‌های اجرایی از حدود ده سال گذشته در سیلیکون ولی شایع شده است اما مدیران اجرایی قبلی از قبیل افرادی نظیر استیو جابز در اپل، اریک اشمیت ، سرگی برین و لری پیج در گوگل، کارول بارتز و تری سمل در یاهو، جان کیمبرز در سیستم‌های سیسکو و لری الیسون در اوراکل پیرو پرداخت حقوق دائمی به کارمندان خود بودند.

البته ازآنجایی‌که توییتر تصمیم دارد تا محدودیت کاراکترهای هر توییتر را از ۱۴۰ به ۲۸۰ برساند پس می‌توان انتظار داشت که حقوق دورسی و تیم مدیریت او نیز دو برابر شده و به چیزی در حدود ۲٫۸۰ دلار برسد.  به‌این‌ترتیب دورسی خواهد توانست با این حقوق افزایش‌یافته شاید یک گالن بنزین خریداری کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایتنا