نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد بیش از ۱٫۴ میلیارد نفر از کاربران فیس بوک قبل از پایان قرن بیست و یک می میرند و تعداد حساب های آنها بیش از حساب های افراد زنده در فیس بوک خواهد بود. یافته های موسسه اینترنت اکسفورد نشان می دهد که از مجموع ۲٫۳ میلیارد حساب […]

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد بیش از ۱٫۴ میلیارد نفر از کاربران فیس بوک قبل از پایان قرن بیست و یک می میرند و تعداد حساب های آنها بیش از حساب های افراد زنده در فیس بوک خواهد بود.

یافته های موسسه اینترنت اکسفورد نشان می دهد که از مجموع ۲٫۳ میلیارد حساب کاربری فعال در فیس بوک ، ۱٫۴ میلیارد مورد از آنها تا قبل از فرارسیدن سال ۲۱۰۰ به افراد فوت شده تعلق خواهد داشت.

البته برآوردها حاکی است که تعداد افراد مرده فیس بوک تا سال ۲۰۷۰ از تعداد افراد زنده در این شبکه اجتماعی پیشی می گیرد. البته باید توجه داشت که اگر روند فعلی رشد کاربران فیس بوک که برابر با ۱۳ درصد در هر سال است، در سال های آتی نیز ادامه یابد، تعداد کاربران مرده این شبکه اجتماعی ممکن است تا قبل از پایان قرن بیستم به عدد جالب توجه ۴٫۹ میلیارد نفر هم برسد.

فیس بوک که مالک اینستگرام و واتس اپ نیز هست، فعلا بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است، اما با ظهور رقبای جدید سرعت رشد آن در حال کاهش است.

محققان این موسسه که وابسته به دانشگاه آکسفورد است، می گویند باید از هم اکنون در مورد سرنوشت داده های متعلق به این افراد و حق مالکیت آنها تصمیم گیری شود و فیس بوک برنامه ای برای مدیریت اطلاعات مذکور داشته باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس