این روزها استفاده از پیام رسان‌ها برای بسیاری از کاربران جنبه کاربردی فراوان دارد اما اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که تصمیم به حذف حساب کاربری خود در تلگرام گرفته‌اید، خواندن این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. باید توجه داشته باشید گزینه حذف حساب کاربری تلگرام که به اصطلاح به آن […]

این روزها استفاده از پیام رسان‌ها برای بسیاری از کاربران جنبه کاربردی فراوان دارد اما اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که تصمیم به حذف حساب کاربری خود در تلگرام گرفته‌اید، خواندن این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

باید توجه داشته باشید گزینه حذف حساب کاربری تلگرام که به اصطلاح به آن «دیلیت اکانت» هم گفته می‌شود به‌صورت پیش‌فرض در این اپلیکیشن وجود ندارد و برای حذف حساب کاربری خود باید وارد سایت اینترنتی تلگرام شوید و از این طریق اکانت خود را غیرفعال کنید.
برای این کار پس از ورود به سایت اینترنتی تلگرام شماره تلفنی که با آن حساب کاربری را راه‌اندازی کردید از شما پرسیده می‌شود، کد ویژه روی گوشی هوشمند شما ارسال می‌شود تا در سایت اینترنتی مربوطه شناسایی شوید. در مرحله بعد یک پیام ویژه به تلگرام شما ارسال می‌شود که حاوی رمز حذف حساب کاربری است و سپس کافی است که شما رمز عبور دریافت شده را در قسمت «کانفرمِیشن کد» یا تأیید رمز وارد کنید و با رفتن به مرحله بعد آخرین گام را بردارید.
در مرحله بعد سایت اینترنتی تلگرام نکاتی را قبل از حذف حساب کاربری به شما یادآوری می‌کند و به‌عنوان مثال هشدار می‌دهد که اگر حساب خود را حذف کنید تمام پیام‌ها، گروه‌ها و مخاطبان شما به‌جای بازیابی به‌طور کامل حذف می‌شوند. در قسمت پایین همین صفحه، تلگرام علت این کار را از شما جویا می‌شود و البته پاسخ به این سؤال به‌صورت اختیاری است تا در صورت تمایل دلیل خروج از این ابزار پیام‌رسان را به تلگرام توضیح دهید. با پشت سر گذاشتن فرآیند مذکور اگر روی گزینه Done کلیک کنید فرآیند حذف حساب کاربری به اتمام می‌رسد و سپس پنجره کوچکی برای شما باز می‌شود تا تلگرام برای آخرین بار از شما سؤال کند که از حذف حساب کاربری خود اطمینان دارید. با کلیک کردن روی گزینه Yes موافقت خود را اعلام می‌کنید تا حساب کاربری شما برای همیشه حذف شود.

  • منبع خبر : ایران آنلاین