«شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ» به مناسبت فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر از رابط کاربری جدید (user interface) خود رونمایی کرد. «شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ» به مناسبت فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر از رابط کاربری جدید(user interface) خود رونمایی کرد. بر همین اساس به منظور راحتی کاربران فضای این نرم افزار در تمام […]

«شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ» به مناسبت فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر از رابط کاربری جدید (user interface) خود رونمایی کرد.

«شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ» به مناسبت فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر از رابط کاربری جدید(user interface) خود رونمایی کرد. بر همین اساس به منظور راحتی کاربران فضای این نرم افزار در تمام نسخه های اندروید ، IOS ، وب و دسکتاپ یکپارچه سازی شد. همچنین به مناسبت اعیاد قربان و غدیر کمپین جدید آیگپ راه اندازی شده است و هر کاربر که در این کمپین آیگپ را نصب کنند فرصت شرکت در قرعه کشی ۱۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند را خواهد داشت.

به مناسبت فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر تیم فنی و طراحی «شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ» در راستای جلب نظر کاربران به بررسی نمونه های موفق و مشابه بزرگ دنیا پرداخت و با همگام سازی این نمونه ها با سلیقه و نیازهای کابران در داخل کشور فضای آیگپ را به ۵ بخش کلی «مخاطبان»، «تماس»، «صفحه چت»، «آیلند(سرزمین خدمات)» و «تنظیمات» تقسیم بندی کردند.

رابط کاربری جدید آیگپ رونمایی شد +فیلم

رنگ و فرم این رابط کاربری جدید که برای استفاده کاربران بسیار جذاب تر شده است هم بر اساس هویت بصری برند آیگپ طراحی شده است.

آیگپ یک شبکه اجتماعی تمام خدمات است که شخصیت آن یک جوان ایرانی پویا است که تلاش شده در این رابط کاربری جدید به شکل محسوسی دیده شود.

تمام تیم های فعال در آیگپ تلاش کردند تا این رابط کاربری جدید با کیفیت و خدمات متفاوت در اختیار مخاطبان قرار گیرد. تیم بازاریابی به بررسی نیازهای مخاطبان و اصلاح رابط های کاربری قبلی پرداختند، در این مسیر تیم خلاقیت و طراحی نیز این رابط کاربری را طراحی کردند و در نهایت این رابط توسط تیم فنی برنامه نویس پیاده سازی شد.

کمپین جذاب برای کاربران آیگپ

همچنین به همین مناسبت آیگپ در فاصله اعیاد قربان تا غدیر کمپینی را برای کابران خود تدارک دیده است. در این کمپین هر کاربر که در فاصله میان عید قربان تا عید غدیر آیگپ را نصب کنند فرصت شرکت در قرعه کشی ۱۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند را خواهد داشت. همچنین کاربران می توانند به منظور کسب اطلاعات کامل این کمپین در پیج اینستاگرام آیگپ به آدرس @igap_im مراجعه کرده و علاوه بر اطلاع از اخبار کمپین فوق از سایر اخبار مربوط به این پیامرسان مطلع شوند.

در همین رابطه و به منظور رونمایی های جدید صورت گرفته، امیرحسین ایماغیان مدیر مارکتینگ آیگپ گفت: ایده اولیه برای طراحی رابط کاربری جدید (user interface) در تیم آیگپ از دی ماه ۹۶ بر اساس هویت و شخصیت آیگپ آغاز شد. اولین گام برای این اتفاق، تغییر بصری آیگپ بود. پیرو این تغییر حدود ۲۵ طرح بررسی شد و در نهایت در بهمن ماه ۹۷ لوگوی جدید آیگپ رونمایی شد.

رابط کاربری جدید آیگپ رونمایی شد +فیلم

اقدام منحصر به فرد جوانان ایرانی در آیگپ

وی ادامه داد: لازمه اولین قدم این مسیر بررسی نظرات کاربران بود و تمام پیام ها و نظرات کاربران بررسی شد تا چالش های پیش روی کاربران به خوبی رصد و برطرف شود. در مرحله دوم کمیته ای متشکل از تیم های بازاریابی، آتلیه خلاقیت و فنی آیگپ تشکیل شد. ترندهای جهانی در این حوزه بررسی شدند و بر اساس فرهنگ کاربران ایرانی، این ترندها بومی سازی شدند.

ایماغیان تاکید کرد: این بروزرسانی جدید آیگپ یک اقدام فنی منحصربفرد در پلتفرم های شبکه های اجتماعی و پیام رسان از یک تیم جوان و تمام ایرانی است.

ویژگی های مهم و راهبردی نسخه جدید آیگپ

مدیر مارکتینگ آیگپ با بیان این که رابط کاربری جدید سه ویژگی کارآمدی، قابل استفاده بودن و راحتی برای کاربران را در خود دارد، تصریح کرد: در راستای اهداف مذکور به این نتیجه رسیدیم که تمام نسخه های آیگپ باید یکپارچه سازی شوند. سفارش طراحی این محصول به آتلیه خلاقیت آیگپ رسید. یو آی(رابط کاربری) مورد نظر بعد از حدود۳ ماه بررسی در ابتدای اردیبهشت سال جاری طراحی شد و نسخه آزمایشی در اختیار تیم تست آیگپ قرار گرفت؛ دغدغه ها، نکات و ایرادات موجود برطرف شد و در نهایت در پایان خردادماه۹۸ طراحی نهایی رابط کاربری جدید آماده شد.

رابط کاربری جدید آیگپ رونمایی شد +فیلم

وی ادامه داد: در این مرحله تیم فنی وارد میدان شد و تلاش ها برای پیاده سازی طرح رابط کاربری جدید آغاز شد و اواسط مرداد ماه تیم فنی رابط کاربری جدید را آماده کرد و این نسخه آزمایشی مجددا در اختیار تیم تست قرار گرفت و بعد از اصلاحات نهایی به نسخه نهایی دست یافتیم.

مدیر مارکتینگ آیگپ درباره ویژگی های مهم و متفاوت نسخه جدید آیگپ افزود: افزایش سرعت عملکرد نمایش و همسان سازی مخاطبین با روش جدید، ارتقا حس تجربه کاربری در بخش انتخاب مخاطبین و اعمال فعالیت های مختلف بر روی آنها، امکان نمایش دسته بندی شده لیست تماس ها، ارتقا سرعت و عملکرد برنامه در نقاط مختلف، ایجاد ساختار جدید کانالهای پر مخاطب، بهبود در ساختار باشگاه آیوند(کاربران آیگپ) و ایجاد رده بندی برای کاربران و گروه بندی برای امتیازات جمع آوری شده، سهولت در دسترسی به فضای ابری، امکانات جدید خدمات مالی و کیف پول با امکانات مانند پذیرندگی و قبول کارت های هدیه و دسترسی ازمهم ترین ویژگی های نسخه جدید آیگپ به شمار می رود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان