پیام‌رسان واتساپ در سال ۲۰۲۰ دیگر به کاربران نسخه‌های قدیمی اندروید، iOS و ویندوز فون، خدماتی ارائه نمی‌دهد. پیام‌رسان واتساپ که به شرکت فیسبوک تعلق دارد، پشتیبانی خود از برخی دستگاه‌های قدیمی را متوقف می‌کند. به تازگی در صفحه پشتیبانی این پیام‌رسان اعلام شده که به دلیل حفظ امنیت کاربران، برخی دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیمی، […]

پیام‌رسان واتساپ در سال ۲۰۲۰ دیگر به کاربران نسخه‌های قدیمی اندروید، iOS و ویندوز فون، خدماتی ارائه نمی‌دهد.

پیام‌رسان واتساپ که به شرکت فیسبوک تعلق دارد، پشتیبانی خود از برخی دستگاه‌های قدیمی را متوقف می‌کند. به تازگی در صفحه پشتیبانی این پیام‌رسان اعلام شده که به دلیل حفظ امنیت کاربران، برخی دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیمی، قادر به نصب واتساپ نخواهند بود. نسخه‌های مختلف از اندروید، iOS و ویندوز فون تحت تاثیر این تصمیم خواهند بود و از تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۰، کاربران نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل‌ها دیگر نمی‌توانند پیام‌رسان واتساپ استفاده کرده یا حساب کاربری جدیدی بسازند.

چه کسانی دیگر قادر به استفاده از واتساپ نیستند؟

همانطور که گفته شد خدمات پیام رسان واتساپ در نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل‌ها، پایان می‌یابد. به این منظور واتساپ اعلام کرد که دارندگان سیستم عامل iOS 8 و نسخه‌های قدیمی‌تر آن، دیگر قادر به استفاده از واتساپ نخواهند بود. این سیستم عامل در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. با این وجود دارندگان گوشی‌های آیفون ۶ و جدیدتر مشکلی برای استفاده از واتساپ نخواهند داشت، اما این پیام رسان در آیفون‌های قدیمی‌تر از دسترس خارج می‌شود. البته با بروزرسانی سیستم عامل iOS در گوشی‌های قدیمی مانند آیفون ۵ یا ۴ نیز می‌توان همچنان از خدمات واتساپ استفاده کرد.

واتساپ دسترسی ۶ میلیون کاربر قدیمی خود را قطع خواهد کرد

در سیستم عامل اندروید نیز کاربران نمی‌توانند حساب کاربری جدیدی در نسخه ۲.۳.۳ اندروید و نسخه‌های قدیمی‌تر ایجاد کنند. در هنگام ایجاد حساب کاربری یا اعتبار سنجی حساب، دارندگان سیستم عامل اندروید ۲.۳.۳ و قدیمی‌تر، مسدود خواهند شد. اندروید ۲.۳.۳ با نام Gingerbread شناخته می‌شود و نزدیک به یک دهه پیش در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است.

در مورد ویندوز فون نیز دارندگان نسخه ویندوز فون ۸.۱ و جدیدتر مشکلی نخواهند داشت، اما واتساپ در نسخه‌های قدیمی‌تر اجرا نخواهد شد. به طور کلی با بروزرسانی سیستم عامل خود می‌توان از خدمات واتساپ مانند گذشته استفاده کرد، اما برخی از کاربران که گوشی‌های قدیمی دارند، در بروزرسانی سیستم عامل خود با مشکل مواجه خواهند شد. در این حالت بهتر است از یک تلفن همراه جدیدتر استفاده نمایند. واتساپ با این کار دسترسی حدود ۶ میلیون کاربر قدیمی این پیام رسان را قطع خواهد کرد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان