عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز فضای مجازی در کشور تبدیل به یک نظام گسیخته‌ای شده که نحوه خوراک دهی آن از لحاظ منبع و صحت و سقم قابل اطمینان نیست که راهکار آن تکمیل شبکه ملی اطلاعات است. علیرضا ابراهیمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ،درباره لزوم شبکه ملی اطلاعات،‌گفت: امروز […]

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز فضای مجازی در کشور تبدیل به یک نظام گسیخته‌ای شده که نحوه خوراک دهی آن از لحاظ منبع و صحت و سقم قابل اطمینان نیست که راهکار آن تکمیل شبکه ملی اطلاعات است.

علیرضا ابراهیمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ،درباره لزوم شبکه ملی اطلاعات،‌گفت: امروز فضای مجازی در کشور به یک نظام گسیخته‌ای درآمده که حد و مرز ندارد به طوری که منبع اخبار و صحت و سقم اطلاعات مشخص نیست که این امر باعث می‌شود نسل جوان ما را به بیراهه بکشاند که در این رابطه باید هر چه سریع‌تر دستگاه‌های متولی نسبت به این موضوع اقدام کنند.

* عملا همچنان شبکه ملی اطلاعات تکمیل نشده است

وی افزود: ‌با توجه به تاکید دولت مبنی بر تکمیل شبکه ملی اطلاعات اما متاسفانه نهادهایی مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین صدا و سیما هیچ کدام بار این مسئولیت را به دوش نکشیدند و عملا همچنان شبکه ملی اطلاعات تکمیل نشده است.

* نحوه خوراک دهی در فضای مجازی کشور به هیچ عنوان قابل استناد نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای کشور است که باید دستگاه‌های متولی نسبت به تکمیل این شبکه گام بردارند، در حال حاضر نحوه خوراک دهی در فضای مجازی کشور به هیچ عنوان قابل استناد نیست چرا که از نظر منابع و صحت و سقم نمی‌توان به آن اطمینان کرد. این در حالی است که باید هر چه سریع‌تر یک راه‌حل اصولی و اساسی برای اخبار فضای مجازی پیدا کند تا مسیر اطلاعات اصلاح شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس