دبیر جشنواره دانش‌آموزی کاوشگران رسانه : ۵ هزار دانش‌آموز از نخستین جشنواره دانش‌آموزی «کاوشگران رسانه» ساترا استقبال کردند.

به نقل از روابط عمومی ساترا، با استقبال دانش‌آموزان از نخستین جشنواره دانش‌آموزی «کاوشگران رسانه»، این جشنواره تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به برگزیدگان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت برگزار می‌شود.
آقای احمد آذرسا گفت: تا کنون بیش از ۵۳۰۰ دانش‌آموز از تمامی استان‌های کشور در جشنواره شرکت کرده‌اند و از میان شرکت‌کنندگان ۷۲ درصد دختر و ۲۸ درصد پسر هستند. استان‌های تهران و قزوین در صدر مشارکت‌کنندگان قرار دارند.
وی در خصوص اهداف و چالش‌های طراحی‌شده در آن اظهار کرد: چالش‌های طراحی‌شده در این جشنواره به‌گونه‌ای است که شرکت‌کنندگان ضمن آموزش جست‌وجوی هوشمند اطلاعات، به طور کاربردی مواجهه عمیق‌تری با تولیدات رسانه‌ای مثل اخبار داشته باشند و سبک زندگی مجازی خود را متناسب با آموزش‌ها اصلاح کنند. برای مثال چگونه می‌توانند از منبع یک خبر آگاه شوند یا نباید اخبار را بدون صحت سنجی انتشار داد.
وی با بیان اینکه ابزار‌های جست‌وجوی هوشمند نیز در هر مرحله به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: در ادامه چالش‌ها، راه‌کار‌های رفتاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و همین‌طور کمک به آسیب دیدگان فضای مجازی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.
این جشنواره به همت معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، با همکاری سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سازمان بسیج دانش‌آموزی، مجلس دانش‌آموزی، تبیان و مدارس و نرم افزار‌های (اپلیکیشن) حوزه آموزش مانند لایوبوک برگزار می‌شود.
این جشنواره با هدف آموزش سواد رسانه‌ای به گروه سنی نوجوان و با بهره‌گیری از بازی‌گونه‌سازی (Gamification) و آموزش راه‌های کشف در منابع باز Open source Intelligence، پانزدهم اسفند ۹۹ آغاز شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات و ثبت‌نام، به سایت جشنواره به نشانی www.mediast.ir مراجعه کنند.

 

بیشتر بخوانید: بازتاب همایش | دیجیاتو | ایران در بین ده کشور دارای فیلترشده‌ترین اینترنت است

بیشتر ببینید: همایش | ارائه مقاله | آسیب شناسی شبکه های اجتماعی مجازی از دیدگاه کاربران

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما