کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا معتقد است اگر اپل و گوگل تغییراتی در اپ استورهای خود انجام دهند، باید قوانینی در این زمینه وضع شود.

سازمان ناظر بر رقابت استرالیا اعلام کرد در صورتیکه اپل و گوگل اقدامات لازم برای برطرف کردن نگرانی‌ها درباره قدرت قابل توجه بر اپ استورها انجام ندهند، احتمالاً باید قوانینی برای تغییر این وضعیت تصویب شود.

بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن از سلطه جهانی اپ استور اپل و پلی استور گوگل برای تحمیل اشتراک گذاری در آمد اپ ها و قوانین سختگیرانه گله دارند.

در همین راستا «کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا» (ACCC) در گزارش مربوط به سرویس پلتفرم‌های دیجیتال اعلام کرد توسعه دهندگان اپلیکیشن باید بتوانند گزینه‌های پرداخت مختلفی در اختیار مشتریان قرار دهند و اطلاعات جمع آوری شده توسط گوگل و اپل باید از کسب وکارهای آنها جداگانه نگهداری شود.

این کمیسیون همچنین معتقد است باید به مشتریان اجازه داد اپلیکیشن‌های پیش فرض را تغییر دهند یا حذف کنند.

راد سیمز مدیر این کمیسیون می‌گوید: ما حوزه‌هایی را شناسایی کردیم که نیازمند اقداماتی هستند. در همین راستا پیشنهاداتی را برای برطرف کردن این نگرانی‌ها نیز ارائه کردیم. اکنون فرصتی برای اپل و گوگل وجود دارد تا با اتخاذ گام‌هایی نتایج را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن و مشتریان ارتقا دهند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر