مدیران برنامه گپ واتس اپ مدعی شده اند که یک شرکت صهیونیستی تولیدکننده جاسوس افزار با استفاده از سرورهای خود در آمریکا به این برنامه حمله کرده است. فیس بوک اعلام کرده شرکت صهیونیستی NSO Group که سوابق فراوانی در سرقت اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف جهان بر مبنای سفارش دولت ها دارد، برای جاسوسی […]

مدیران برنامه گپ واتس اپ مدعی شده اند که یک شرکت صهیونیستی تولیدکننده جاسوس افزار با استفاده از سرورهای خود در آمریکا به این برنامه حمله کرده است.

فیس بوک اعلام کرده شرکت صهیونیستی NSO Group که سوابق فراوانی در سرقت اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف جهان بر مبنای سفارش دولت ها دارد، برای جاسوسی از مکالمات صوتی افراد در زمان استفاده از واتس اپ اقدام کرده است.

بر اساس شکایت تنظیم شده واتس اپ، این شرکت صهیونیستی از سرورهای خود در خاک آمریکا برای جاسوسی از کاربران واتس اپ استفاده می کند. بر روی این سرورها نرم افزار جاسوسی Pegasus این شرکت نصب شده است.

شرکت یادشده برای جاسوسی از کاربران واتس اپ بیش از ۷۰۰ بار از خدمات میزبانی شرکت QuadraNet در لس آنجلس استفاده کرده است. البته شرکت مذکور از سرورهای آمازون نیز بهره گرفته است.

شرکت صهیونیستی NSO Group مدعی شده که فیس بوک نمی تواند از آمریکا آن را مورد پیگرد قضایی قرار دهد، اما وکلای فیس بوک به شدت در تلاش هستند تا آن را به علت نقض امنیت و حریم شخصی میلیاردها کاربر خود به دادگاه بکشانند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس