فیسبوک چند سالی است که می‌خواهد اینستاگرام، فیسبوک مسنجر و واتس‌اپ را با هم ادغام کند. این شرکت چند وقت پیش بخش‌های زیادی از سرویس پیام‌رسانی اینستاگرام و مسنجر را با هم یکی کرد. حالا اخباری درباره یکپارچه شدن واتس‌اپ و مسنجر شنیده می‌شود.

به گزارش WABetaInfo، منبعی به نام «الساندرو پالوزی» به‌تازگی متوجه حضور یک چت واتس‌اپ درون فیسبوک مسنجر شده است. او می‌گوید این ارتباط که احتمالا در آینده عرضه می‌شود، درست مثل ارتباط اینستاگرام و مسنجر کاملا اختیاری خواهد بود. ظاهرا شماری از قابلیت‌های فیسبوک مسنجر قرار است در آینده به واتس‌اپ اضافه شوند.

قابلیت دیگری که فعلا در برنامه بتای TestFlight واتس‌اپ آزمایش می‌شود، بازطراحی علامت منشن‌هاست که با علامت پاسخ در چت‌های گروهی متفاوت است. WABetaInfo می‌گوید این قابلیت فعلا روی iOS آزمایش می‌شود و احتمالا کمی طول خواهد کشید تا به نسخه نهایی واتس‌اپ راه پیدا کند.
ارتباط کامل واتس‌اپ و فیسبوک مسنجر هنوز ممکن نیست، اما فیسبوک روی آن کار می‌کند و احتمالا در آینده اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. با این حال، همان‌طور که گفتیم اگر بخواهید می‌توانید این ارتباط را فعال نکنید و حساب‌های واتس‌اپ و فیسبوک مسنجر خود را جدا نگه دارید.
واتس‌اپ در حال حاضر مشغول آزمایش امکان پخش سریع‌تر پیام‌های صوتی است. این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد تا ویس‌ها را با سرعت بالاتری گوش کنند و در زمان خود صرفه‌جویی داشته باشند. این پیام‌رسان همچنین روی قابلیتی برای ارسال تصاویر حذف‌شونده کار می‌کند تا امنیت چت‌های حساس را افزایش دهد.
شرکت فیسبوک در تلاش است تا با افزایش یکپارچگی میان سه پیام‌رسان اصلی خود، این اپلیکیشن‌ها را بیشتر به هم نزدیک کند. این شرکت در نهایت می‌خواهد همه این برنامه‌ها را به یک سرویس بزرگ و یکپارچه تبدیل کند. با این حال، بزرگ‌ترین چالش فعلی فیسبوک در زمینه واتس‌اپ است که بیشترین تعداد کاربر جهانی را دارد و در زمینه قوانین جدید حریم خصوصی خود هنوز با چالش‌های مختلفی روبرو است.

  • منبع خبر : سایت دیجیاتو